lextron, otd, outdoo, solartekl, cata

Outdo 150 Ah Jel Akü dijital göstergeli

 • Ürün Kodu: 39SZL9VF76
 • Barkod: 6242005908460
 • Kategori: Jel Akü Çeşitleri
 • Stok: 20+
 • Fiyat
 • %6indirim
  3.430,00 TL
  3.234,00 TL
  KARGO BEDAVA
WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

SOLAR JEL AKÜ
Dünya Markası Huawei Power
 Firmasının üretmiş olduğu Outdo Solar Jel Akü 150Ah 12V Şimdi solarenerjial.com 'da! 

Detaylı bilgi ve teknik destek hizmeti almak için Hemen Arayın : 549-4694256
Outdo Solar Jel Aküler 2 Yıl Üretici Garantilidir.
Ürünün Üzerindeki Lcd Ekranda Akü İle İlgili Voltaj Ve Kalan Kullanım Günü Gibi Yararlı Bilgileri Edinebiliyorsunuz...

12V Outdo Jel Aküler Outdo solar jel akülerinin üzerinde yer alan LED ekran sayesinde ürün şarj ve kapasite durumu görülebiliyor. Aynı gösterge akünün kullanım sayacı olarak da kullanılıyor. LED ekran yine çevrim sayısını gösterdiği gibi akünün kullanımı esnasında gerekli kapasitenin düşmesi durumda sesli uyarı sistemini de içeriyor. Bu uyarı sayesinde ürün, doğru ve en iyi performansı sunuyor.

Kullanım süresi bitince yeniden doldurulabiliyor

Outdo solar jel akülerinin kapağının altında entegre bekleme modu dolum paketleri bulunuyor. Akü, hizmet ömrünün sonuna yaklaşınca dolum paketi kullanılarak doldurabiliyor. Böylece akünün hizmet ömrü uzatılabiliyor.


Outdo Solar Jel Aküler, Yeni nesil dijital ekranı ile akıllı olma özelliği taşıyor. Yüksek teknoloji, Derin deşarj ve deep cycle özelliği ile uzun yıllar boyunca performans sağlayarak hizmetinize sunuluyor. Dijital ekranı sayesinde Akünün voltajını, döngü sayısını, şarj kapasitesini anlık olarak kontrol edebilme özelliği taşıyor.
Outdo Solar Jel Akünün diğer bir özelliği ise Düşük şarj ve kapasiteye inmesi durumunda kullanıcıya alarm vererek akünün zamanında doldurulması gerektiğininde uyarısını veriyor. Bu özellik ile sınıfında tek olan huawei outdo solar aküler kullanıcı dostu ve teknoloji harikası bir ürün olarak tanınıyor.
Akünün üst kapağının altında bulunan entegre dolum paketleri vardır. Bu sayede akü kullanım ömrünü tamamladığında tekrar entegre dolum paketleri sayesinde aküye takviye yaparak kullanım ömrünü arttırabilir ve tekrardan akü masrafına girmenizi önleyebilirsiniz.

Outdo Solar Jel Akü Özellikleri;


- Gerçek Zamanlı Durum Bilgisi
-Modüler Sistem özelliği ile Outdo Jel Akülerin kapağını kolaylıkla açabilirsiniz.
- Ekstra Dolum Şişeleri sayesinde Akü kapağının altında 6 adet Bekleme Modu dolum şişesi bulunmaktadır. Kullanım ömrü sona yaklaştığında, Kapağın altında bulunan dolum şişeleri ile kolayca aküyü doldurabilir ve kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.
- Yüksek Alaşımlı Kaliteli Plakalar ile Outdo Jel Akü’nün plakaları, akünün ömrünü uzatan çok özel bir malzemeden üretilmiştir. Outdo Jel Akü’nün artı plakaları, korozyon direncini arttırır, düşük Ca ve yüksek kalay içerikli yüksek saflıkta alaşımlardan üretilmiştir.
- Kalite Kontrol Bütün Outdo Jel Aküler, yüksek kaliteli ve sorunsuz bir çalışma sağlayabilmeleri için teslimattan önce kontrol edilmektedir.
-Güvenli ve Sızdırmaz özelliği ile Outdo Jel Akü tam kapalı, bakım gerektirmez ve kendi kendine deşarj oranları çok düşüktür. Sızdırmazlık tekniği ise sağlam ve emniyetlidir.
Hava Şartlarına Uyumlu olan outdo Jel aküler, Jel elektrolit doldurulursa düşük yada yüksek sıcaklıkta çok daha performanslı ve -30 ile +65 derece hava şartlarında sorunsuz şekilde çalışır.
Uzun Ömürlü olan Değişken şarj tasarım ömrü 8 yıldan fazladır.

Outdo Solar Jel Akü Teknik Bilgiler;


Deşarj derinliğine göre ortalama çevrim ömrü;
%100 deşarj 400 cycle
%50 deşarj 750 cycle
%30 deşarj 1500 cycle
Ağırlığı 47,5 Kg'dır.
484 x 170 x 241 / 241 ölçüleri

Yeni Nesil Dijital Ekranlı Akıllı Solar Jel Aküler Yüksek Teknoloji Derin Deşarj ve Deep Cycle özelliği ile solarenerjial.com Aracılığı ile en uygun Fiyatlara Hizmetinizde

 

Jel Akünün Avantajları Nelerdir?

Aküler, gelişen teknolojinin de etkisiyle artık pek çok farklı formda karşımıza çıkabiliyor. Özellikle jel aküler, oldukça geniş bir kullanım ağına sahiptir. Elektriğin olmadığı yerlerde bile aydınlatmada rahatlıkla kullanılabiliyor. Öncelikle jel akü nedir kısaca bahsedelim. Kurşun asit akü adı ile bilinen jel akü, günümüzde en çok tercih edilen akü çeşitlerinden biridir. Kuru akü sınıfında yer alır. Jel akünün içerisinde sıvı değil elektrolit bulunur. Bu elektrolit jel kıvamındadır. Akünün içerisinde bulunan bu jel kıvam, sülfürik asit ve isli silikanın  homojen olarak karıştırılması sonucu elde edilir. Jel aküler bağımsız çalışırlar. Yüksek sıcaklığa ve titreşime karşı dirençlidirler. Bu nedenle genellikle denizcilik, rüzgâr enerjisi, güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarında tercih edilir. Jel aküler, dönüşüm prensibiyle çalışır. Dönüşüm, akünün içerisinde yer alan gaz haldeki elementlerin yoğunlaşarak kimyasal tepkimeye girmesi neticesinde meydana gelir. Jel akülerde özel bir valf sistemi yer alır. Valf sistemi sayesinde akünün içindeki gazların dışarı salınımı önlenmiş olur. Bu sayede akünün verimliliği artar yanı sıra kullanım ömrü de korunmuş olur.

Jel Akülerin Kullanım Kapasitesi

Jel aküler, diğer akülere kıyasla çok daha yüksek oranda kullanım kapasitesine sahiptir ve bu özelliği ile dikkat çeker. 100 amperlik bir sulu akünün kullanım kapasitesi %50 seviyesindeyken, aynı amperdeki jel akünün kullanım kapasitesi %80’leri görebilir. Bu nedenle sulu olanlara kıyasla çok daha yüksek bir kullanım kapasitesi vardır. Jel aküler bağımsız tip akülerdir dolayısıyla jel akülere hiçbir suretle saf su ya da benzeri sıvılar ilave edilemez. Jel akü bugün pek çok alanda kullanılır. Yüksek sıcaklıklarda, aşırı soğuk havada işlevini görmeye devam eder. Yanı sıra titreşim ve darbelere karşı da dayanıklıdır. Jel akünün kullanım alanlarından birkaçı şunlardır; güneş enerjisi sistemleri, telekomünikasyon sistemleri, rüzgâr enerjisi sistemleri, denizcilik, rüzgâr enerjisi sistemleri, tekne ya da karavan gibi taşıtlar, mobil dükkânlar, tekerlekli sandalyeler, yüzey temizleme makineleri ya da manuel transpaletler jel akülerin kullanıldığı alanlardandır.

Jel Akünün Avantajları Nelerdir?

Yukarıda da sözünü ettiğimiz gibi yüksek sıcaklıklarda ya da aşırı soğuk havalarda çalışma imkânı sunar bu sayede oldukça tercih edilir. Sadece iş alanında değil karavan seyahatlerinde de tercih edilmesinin nedenlerinden biri de bu hava şartlarına uyum sağlamasıdır. Akünün içerisinde bulunan elektrolitin jel kıvamlı olması nedeniyle en düşük ya da en yüksek sıcaklıklarda bile güvenle çalışmaya devam eder üstelik veriminde de bir azalma olmaz. Jel elektrolit sayesinde buharlaşma sorunu ortadan kalkar. Aküye tekrardan saf su ilaveyi yapmaya gerek kalmaz. Jel akülerin en büyük avantajlarından biri de kolay şarj edilebilmeleridir. Uzun süren saatlere ya da ekstra işlemlere gerek duymaz. Uzun sürelik bir kullanım ömürleri vardır ve verimleri çok yüksektir. Sadece hava şartlarına uyumlu olmakla sınırlı değildir aynı zamanda titreşime ve aşınmaya karşı da oldukça dirençlidir. Kuru akü ve diğer akülerle kıyaslandığında ortalama %5 kat daha fazla verim sağlayabilir. Jel aküler standart sulu ve kuru akülerin istenen performansı sağlayamadığı koşullarda daha geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla dikkat çeker. Jel akülerde su ilavesine ihtiyaç duyulmaz ve bu sebeple herhangi bir sızıntı ihtimali de ortadan kalkmaz bu da çevreye zarar verme olasılığını sıfırlar. Jel akülerde kapasitenin tamamını kullanmaya ve şarj etmeye gerek yoktur. Hafıza izi oluşmadığı için aniden kapasite kaybı yaşanmaz.

Jel Akülerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Jel akülerin bakımında yapılan en büyük yanlışlardan biri akü valflerinin zorlanarak açılmasıdır. Eğer akü valfleri zorlanırsa içerisinde bulunan gazların uzaklaşmasına neden olur ve akünün ömrünün azalmasına yol açar. Akülerin ömrünü daha uzun kılmak için ilk dikkat edilmesi gereken valflerin zorlanarak açılmaya çalışılmamasıdır. Sulu akülerin aksine jel akünün ekstra bir bakıma ihtiyacı yoktu, standart bakıma sahiptir. Jel akünün bakımında temel olarak dikkat edilmesi gereken şeylerden biri kutup başlarının temiz olmasıdır. Belirli aralıklarla akünün elektrolit seviyesinin ölçülmesi de önemlidir. Özetle jel akülerin bakımı kolaydır ve uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Son olarak şunu da yinelemekte fayda var; jel akü su ilavesi gerektirmez.

Jel Akü Nasıl Şarj Edilir?

Fazla şarj etmek aküye birtakım zararlar verebilir. Örneğin akü plakalarında oksitlenmeye yol açabilir ya da akünü ısınmasına neden olabilir. Oksitlenme neticesinde akünün dibinde tortu oluşabilir ve elektrolit değeri azalabilir. Bu da akü kapasitesini olumsu etkiler. Bu nedenle şarj regülatörü önemlidir. Akülerin sıcaklığını kontrol ederek, fazla ısınma olup olmadığı gözlemlenebilir. Jel akülerin harici şarj aletliyle nasıl şarj edildiği hakkında detaylı bilgiyi daha önce blog içeriğimizde kaleme almıştık. Yazının tamamını okumak için aşağıdaki linke TIKLAYIN.

 

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 16:30 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 16:30`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...